MIŁOŚĆ DO OCHRONIARZA

OK, to trochę mylące, że od razu “miłość”, ale chciałbym się Wam z czegoś zwierzyć.

Uwielbiam Panów ochroniarzy. 

Już spieszę się wyjaśnić dlaczego. Otóż jeżeli jeszcze ktoś nie wie, że jeżdżę na wózku, to już wie 🙂 Mało tego, funkcjonuje mi praktycznie tylko nadgarstek prawej ręki. To tyle słowem wstępu.

Wracając do tematu, Panowie którzy stoją po kilka, czasami kilkanaście godzin przed kasami w supermarketach, którzy czekają by tylko dostać znak, że ktoś gdzieś robi wykroczenie – oni są zupełnie niedoceniani. Mało kto zwraca na nich uwagę, a w gruncie rzeczy oni też są świetnymi ludźmi. Jeżeli my sami zachowujemy się “jak człowiek” do drugiego człowieka, i uświadomimy sobie, że inny człowiek też ma uczucia, (tak tak, inni też je mają, nie tylko my 🙂 Mają też aspiracje, marzenia, związki i serio, są naprawdę bardzo podobni do nas samych), to też okazuje się człowiekiem.

Ja postanowiłem czasami ukraść im część ich czasu. W jakim celu? Otóż do takich czynności jak na przykład poprawienie nogi, ręki, uniesienie butelki z napojem do ust, a ostatnio poszedłem na całość 🙂 i z pomocą Pana ochroniarza udało się skonsumować hot dog-a w Ikei 🙂 (z tego miejsca pragnę Mu podziękować). Mam świadomość, że czytasz to i może myślisz, że tu nie ma nic nadzwyczajnego lub “boże, gość wstydu nie ma”! 

Ja jednak chcę Ci pokazać coś innego, że warto otwierać się na ludzi. Wiem, że  bywa ciężko, ale warto. Dzięki sytuacjom jak ta opisana wyżej, moje życie jest łatwiejsze, a być może i życie Pana ochroniarza nabiera innych wartości, a może ma z tego też trochę ubawu, mimo wszystko warto.

Garść wskazówek. Nigdy nie nadużywaj czyjejś dobroci, bo zamienisz go w potwora. Gdy potrzebujesz pomocy, określ dokładnie na czym ta pomoc ma polegać i jak powinna przebiegać. Nigdy nie stawiaj kogoś w niezręcznej sytuacji. Oraz pamiętaj, że każdy ma prawo powiedzieć “nie”.

Mimo to nigdy się nie poddawaj! Staraj się być lepszym, a wtedy świat odwdzięczy się w postaci uśmiechu od zupełnie obcej Ci osoby, lub ktoś inny będzie bardziej Ci przychylnym.

Ty też bądź tym kimś, kto obdarza innych uśmiechem 🙂

Do następnego razu.